Najlepsze kluby ligi angielskiej

Premier League

(poza Anglią również angielskiej Premier League lub EPL ) jest podział top w angielskim futbolu , a zatem na poziomie górnej części układu ligi angielskiej . Obecnie 20 klubów bierze udział w rundzie gry, która odbywa się od sierpnia do maja następnego roku. Wymiana trzech klubów odbywa się corocznie po zakończeniu sezonu na podstawie przepisów o awansach i spadkach z Football League Association.

  • Manchester United (oficjalnie: Manchester United Football Club ) – znany również jako United, Red Devils, Man United, Man Utd, MUFC, ManU (ten ostatni skrót jest postrzegany jako obraźliwy w Anglii) – to klub piłkarski z osady Old Trafford , założona w 1878 roku w mieście Stretford w hrabstwie metropolitalnym Greater Manchester . Z 20 tytułami mistrzowskimi Manchester United jest rekordowym mistrzem Anglii.

150px-Manchester_United_FC.svg

  • Arsenal Football Club (wym. [ˈɑ:sənl] lub [ˈɑ:snəl]; przydomek Kanonierzy) – angielski klub piłkarski z siedzibą w północnym Londynie, w dzielnicy Holloway. Jest jedną z najbardziej utytułowanych angielskich drużyn, 13-krotnym mistrzem kraju, 14-krotnym zdobywcą Pucharu Anglii i najdłużej utrzymującym się w najwyższej klasie rozgrywkowej zespołem w Anglii – od 1919 roku.

pobrane (1)

  • Chelsea Football Club (wym. /ˈtʃɛɫsi:/) – angielski, profesjonalny klub piłkarski mający swoją siedzibę w zachodnim Londynie, w dzielnicy Hammersmith and Fulham. Został założony 10 marca 1905 roku, obecnie gra w Premier League i większość sezonów spędził w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. Klub Chelsea F.C. jest sześciokrotnym mistrzem Anglii, osiem razy zdobył Puchar Anglii, pięć razy Puchar Ligi Angielskiej i dwukrotnie zwyciężył w rozgrywkach Ligi Europy UEFA oraz Pucharu Zdobywców Pucharów. Chelsea jest również triumfatorem Ligi Mistrzów UEFA z sezonu 2011/2012.

 

pobrane